Croatia as never seen before Mer om oss »

Menu

Användbara länkar

Makarska

Lighthouse Sv. Petar

/ Makarska / Makarskas Riviera / Kroatien
Lägg till i urvalet
Booking on request
egen transport

Information om semesterorten och området

Fördelar:

 • Komfortutrustade lägenheter - TV/SAT
 • Rymlig terrass med en underbar utsikt
 • Brett utbud av nöjen, kultur och sportmöjligheter
 • Parkering vid huset
 • Mobile signal is secured
 • Solstolar och parasoll till förfogande
Avstånd från havet: 20 m
Avstånd till stranden: 20 m

Stränder i närheten

Objektets avstånd till stranden beräknas med hjälp av husets GPS koordinater och kan variera beroende på strandens längd.

Fotka pláže Klappersten Strand
Objektets avstånd till stranden: 316 m
Typ av strand: Klappersten
Fotka pláže Klappersten Strand
Objektets avstånd till stranden: 404 m
Typ av strand: Klappersten
» Visa alla

Förord

St. Peter lighthouse was built in 1884 on the peninsula of the same name that is placed at the entrance to the town of Makarska, in the vicinity of one of the most beautiful beaches on the Adriatic. The lighthouse is a 20 minute walk from the center of Makarska and is 85 km from Split Airport. An asphalt road leads to the lighthouse.
ACCOMMODATION
The lighthouse is a stone, ground-floor building surrounded by a terrace. There is one five-bed apartment in the lighthouse. The peninsula itself is a forest park.
BEACH
The distance from the lighthouse terrace to the sea is 10 meters. There are several beaches with flat rocks suitable for suntanning in the vicinity of the lighthouse. When going from the lighthouse to Makarska, you will pass by one of the most beautiful pebble beaches on the Adriatic that has been awarded a Blue Flag. It is suitable for small children and offers numerous recreational activities and restaurants.
TRANSFER
In order to get to the lighthouse, take the road that leads to Makarska's "riva" (waterfront). When you reach the waterfront, turn right and drive west to the gate by the pine woods. We advise you arrange to meet with Ms. Josipovic, who takes care of lighthouse guests, by the gate since she has the gate key. She will open the gate for You upon arrival. A narrow asphalt road leads to the lighthouse, so You can park Your car there. However, in the next days Your car can be moved only from 05.AM - 09.AM, as only then the gate will reopen. Or You can choose to park Your car outside the forest park of Sveti petar. You can get to Split by plane and then by local bus lines to Makarska. You can take a bus from Split Airport to the Harbor Master's Office in Split. The bus station, where buses for Makarska leave almost every hour, is ten minutes away on foot. Baggage transfer from the bus station in Makarska to the lighthouse can be arranged at extra charge.
THE STORY
It is not known who named the lighthouse after the saint, the first apostle and martyr who also holds the key to heaven's gate. Nevertheless, this magnificent peninsula and the lighthouse on it resemble heaven due to beautiful beaches, crystal clear sea and Biokovo Mountain in the background.
The town of Makarska is one of the best known tourist destinations on the Adriatic and, apart from its beaches, offers many sports activities. The vicinity of Makarska, with numerous places to go out to, makes this lighthouse an exclusive holiday destination. We recommend to those traveling by car one-day trips to Biokovo and its highest peak Sv. Jure, where you can try paragliding and enjoy the most beautiful sunsets in this part of Europe. An asphalt road leads to Biokovo and there are road signs that will safely take you to a well-kept belvedere.
» visa mer

OBS!

 • The lighthouse keeper is not in the lighthouse during your stay.

Vatten restriktioner:

  Drinking water from tanker is available
 • det är nödvändigt att hush
Boende
Totalt logienheter: 1
Visa beläggning av objektet

Lägenhet APP 4

Rum: 3
Persons: 4
bottenv
M/11-SD-MR-MK-1
utan luftkonditionering utan luftkonditionering
sovrum 1 x Dubbelsäng, sänglampor, sk, nattduksbord
sovrum 2 x Säng, sänglampor, sk, nattduksbord
vardagsrum TV, sittplats, matvr
kök kylskåp, frys, matvr, elektrisk spishäll, köksredskap
badrum dusch
WC WC
BildgalleriBildgalleri
sök period och pris »
Info o objektu

Info o objektu

Objektets kod: M/11-SD-MR-MK
Specialerbjudande gäller för terminer till: året runt
Specialerbjudande gäller för terminer från: året runt
Trafik: egen
(för stora grupper kan busstransport ordnas)
Parkering: vid huset
Avstånd från havet: 20 m
Avstånd från strand: 20 m
Strandtyp: sm
Strand - beskrivning: småsten
Tillgänglig från: ..2021
Tillgänglig till: ..2021
Möjligt att låna: parasoll, solstolar
Uppehåll med hundar: inte till
Språkkunskap: kroatiska, engelska
Avstånd från första hjälpen: 500 m
Missa inte: The lighthouse keeper is not in the lighthouse during your stay.
Vattenbegränsning i objekt:
  Drinking water from tanker is available
 • det är nödvändigt att hush
Diving center in the resort: Ja
Distances are approximate and the value can vary.
Ruttplanerare för resan till semesterorten

Ruttplanerare för resan till semesterorten: Makarska

Kundernas åsikter

Kundernas åsikter

 1. Hur nöjd var Du med semesterorten, kvalitet på tjänster och lokala stränder?
 2. Hur nöjd var Du med ägarens uppträdande och tjänster?
 3. Hur nöjd var Du med boendet, renheten och utrustningen av objektet? Vilka skillnader upptäckte Du mellan informationen på webbsidan jämfört med verkligheten på platsen?
1. starstarstarstarstar

Top, wir möchten auf jeden Fall wieder kommen.

2. starstarstarstarstar

Unser Betreuer war immer für uns erreichbar.

3. starstarstarstarstar

Alles war sehr sauber und frisch gestrichen, eine sehr schöne Unterkunft!

2019 C. Mweni (de)
Overall rating: 5.0 starstarstarstarstar
1. starstarstarstarstar
2. starstarstarstarstar
3. starstarstarstarstar

Dobry den, na majaku som bola s rodinou pred 8 rokmi a vzhladom na velmi pekne spomienky sme sa tam chceli vratit opat. Sok co nas cakal tento rok je nevyslovitelny. Odhliadnuc do toho, ze majitelia majaku do jeho vybavenia pocas vsetkych tych rokov neinvestovali uplne nic, sa z majaku stalo akesi putne miesto pre turistov, co pre ubytovanych na majaku znamena nulove sukromie. STALE, denne aj 50x sme museli odhanat ludi z teras, z pod okien, z pred dveri, ludia boli drzi , vulgarni, ved kazdy si chcel urobit "len jedno selfie" a absolutne neakceptovali nase sukromie. Vrcholom bolo ked sa nam na terasu nastahovala asi 30 clena grupa nemeckych svadobcanov pocas nasej vecere a priamo pred nami si robili svadobne fotky. Bolo by vhodne upozornit majitelov majaku, aby na dom umiestnili VYRAZNE ( nie miniaturne) upozornenie zakaz vstupu, ktore je tam aktualne len v chorvatskom jazyku a najlepsie ho dat vsade - na branku, na muriku okolo domu, vsade. Dalsia dost podstatna vec je denny bar a diskoteka , ktora je priamo pri majaku ( priamo znamena 2 kroky od domu) . Do 4.00 rana maju diskoteky a hudba ide tak hlucne, ze ju je pocut urcite aj na Hvare. Stazovali sme sa aj na miestnej policii, ta nam povedala, ze pokial ma bar povolenie, musime to vyzdrzat. Takze tyzden sme nespali a po nociach sme pocuvali house a trance. Otrasne. Malym detailom je asi 20 maciek, ktore si niekto chova na prilahlej lucke a ktore chodia kadit a mnozit sa na terasu majaku. Opiti dovolenkari, rozbite flase pohadzane na terase a suloziace dvojice po nociach boli uz len malou ceresnickou na nasej dovolenke. Tento pobyt nas definitivne uistil v tom, ze majak je ako dovolenkova destinacia uplne neopuzitelny a nevhodny. Bolo by fajn preposlat nas email majitelom majaku , nech sa tam aspon niekedy zajdu pozriet a odspat si tam aspon jednu noc. Najlepsie v sezone a nie v Oktobri ked tam nikto nie je. S pozdravom, Jana

2018 J. Tokarcikova (sk)
Overall rating: 1.0 starstarstarstarstar
1. starstarstarstarstar
2. starstarstarstarstar
3. starstarstarstarstar
2016 V. Pěnkava (cs)
Overall rating: 4.0 starstarstarstarstar
1. starstarstarstarstar

Letovisko - je zrejmé, že Makarská patrí k veľmi navštevovaným miestam. Ak chce mať človek pokoj a užiť si čo najčistejšie pláže, treba ísť trochu mimo hlavnej sezóny. O pláže sa starajú, ráno boli pláže pripravené, vyčistené, videla som, že lehátka každé ráno utierali, naozaj sa starali. Ale občasné porozbíjané sklené fľaše a drobučké sklené úlomky nie sú to, čo človek rád na skalách a na zemi vidí. Zamestnanci mesta (predpokladám, keďže ide o mestskú pláž) takéto úlomky nemali šancu vyzbierať manuálne, na to by museli mať špeciálne vysávače. Tiež je podľa mňa problém nedostatočná kapacita košov na smeti. V skorých ranných hodinách pracovníci všetok odapd odviezli, ale o 3 hodiny už boli smetné koše preplnené. Absolútne chýbajú koše na separovanie odpadu. Keby boli k dispozícii osobitne aspoň koše na plast a na sklo a potom na ostatný odpad, bolo by to výrazne s odpadom lepšie. Ľudia nie sú naučení objem plastov minimalizovať, tak sa malý kôš na komunálny odpad okamžite zaplnil. Veľmi smutné je správanie sa jachtárov, súvisiace s čistotou prostredia. Bolo evidentné, že v piatok odovzdávajú prenajaté jachty. Táto identifikácia žiaľ nevychádzala z romantických pohľadov na plachetnice brázdiace po pobreží. Dalo sa to ľahko zistiť z plávajúceho odpadu na hladine vody. Nebolo možné celý deň ísť do vody (teda ak človek nie je vyznávač plávania v nečistotách a odpadu z toaliet z jácht). Ani do mora nikto z pláže nešiel. Toto považujem za naozaj veľké mínus a obmedzujúci faktor. Mali by jachtárov, ktorí v marinách ani raz nečistia toalety sankciovať. Je zrejmé, že sa toalety na jachtách používajú, aspoň do určitej miery. Nevýhodou pobytu na majáku Sv. Petar je nedisciplinovanosť návštevníkov, ktorí ignorujú zákaz vstupu k majáku. Prekáža to najmä vo večerných až nočných hodinách, kedy sa hluk rozlieha oveľa viac ako cez deň. V dokladoch k pobytu by bolo vhodné uvádzať nie len kontakt na hlavného manažéra, ale aj na osobu, ktorá osobne umožňuje prístup rekreantom na maják a od ktorej klienti preberajú kľúče. Najmä, ak je človek na danom mieste prvý krát a nevie, koho má v dave ľudí hľadať, aby mu umožnil vstup.

2. starstarstarstarstar

S majiteľom objektu sme neprišli do kontaktu. Správkyňa, kt. nám odovzdala kľúče od objektu bola OK.

3. starstarstarstarstar

Boli sme s vybavením objektu a s čistotou veľmi spokojní. Možno, keby bola k dispozícii wifi, najmä pre rekreantov s dlhším pobytom, bolo by to fajn. Tiež by mala byť možnosť uzamykať okolie objektu na noc, hoci sa dá múrik preliezť. Ale ak by sa niečo stalo, bol by argument, že ľudia, kt. nemali čo v areáli majáku robiť, do daného priestoru vstúpili napriek tomu, že bol uzamknutý. Myslím tým bezprostredný priestor okolo budovy majáku. Kovová brána tam je, stačí len pevný zámok. Na www stránku by som doplnila, že voľný prístup autom k majáku je obmedzený. Voľný, bez pomoci správcu, je len ráno, do 9:00 hod. Ide zrejme o čas, kedy prechádzajú do priľahlých reštaurácií a prevádzok zásobovacie automobily.

2014 E. Pauditšová (cs)
Overall rating: 4.3 starstarstarstarstar
1. starstarstarstarstar

Spokojenost, moře super prostě paráda

2. starstarstarstarstar

Toto nemohu objektivně ohodnotit protože diky našemu pozdnímu příjezdu jsme se potkali až při odjezdu

3. starstarstarstarstar

Bylo nepříjemné že i přes zákazové tabule nám narušovali soukromí turisté, kteří se fotili na přilehlé terase případně si chtěli prohlédnout objekt.

2013 K. Plzák (cs)
Overall rating: 4.3 starstarstarstarstar

S kvalitou ubytování na Majáku sv. Petar jsme byli velmi spokojeni ( po stránce celkového vybavení – snad chyběla mikrovlnka, ale to je nepodstatné).Jen nám vadilo, že jsme museli z terasy odhánět zvědavé turisty a stále vysvětlovat, že jsou na soukromém pozemku.Možná by stálo za to označit soukromí výrazněji.S majitelem domu jsme mluvili jen telefonicky, ale bylo o nás postaráno velmi příjemně prostřednictvím „ spojky „ Liljany – o cokoliv jsme požádali, velmi ochotně zařídila.Celková spokojenost byla velká.

2010 Hladká (cs)

S ubytováním jsem spokojen, letos byla sice nová kuchyňská linka, ale ke škodě ponechaly starý kombinovaný sporák, u kterého nešel zapálit plyn, tak jako předloni.Maják se stará jedna paní z Makarské, je vcelku ochotná a snaží se nám vždy vyjít vstříc.

2010 V.Kalousek (cs)

Na maják Sv Petar jezdím již dlouhou dobu, ale v celku jsem spokojen, jistě by se dalo něco zlepšit ve vybavení, třeba při obsazení 4 osobami by bylo dobré taky mít 4 židle na terase ne jen 3. Modernizace sociálního zařízení. Ale to je o přístupu a provozovatele. Ochota osoby starající se o ubytování a úklid bez výhrad.

2009 V. Kalousek (cs)

Betalningssätt för detta hus

Vid bokningstillfället betalas 50% av hela priset. Resterande 50% av priset betalas senast 45 dagar innan vistelsen påbörjas. Om Du gör Din bokning senare än 45 dagar före avresan, betalas 100% av priset redan vid bokningstillfället. Om Du gör Din bokning mer än 3 månader före avresan kan betalningen ske i tre delbetalningar.

Bra att veta

I den här sektionen visar systemet ytterligare objekt direkt i den valda semesterorten eller hela kustområdet som bäst matchar Dina valda kriterier.

Fotka objektu Lägenheter Zlatica
Avstånd till objektet: 771 m
Fotka objektu
Avstånd till objektet: 1174 m
Fotka objektu
Avstånd till objektet: 1296 m
Fotka objektu Lägenhet Dalida II
Avstånd till objektet: 1314 m

Croatia

slevy LAST
MINUTE

For holidays in Croatia in the season 2020 you will recieve a discount from 3 % to 5 % of the total price (Discount is valid until 31.10.2020).

Group discount » more

When ordering your holidays in Croatia by one person:

 • group of 8 – 11 persons
  discount 20 €
 • group of 12 – 15 persons
  discount 40 €
 • group of 16 – 20 persons
  discount 60 €
 • group of 21 – 25 persons
  discount 80 €
 • group of 26 – 30 persons
  discount 120 €
 • groups of more than 30 persons
  a discount agreement

Amount for the stay must be paid on one invoice
and will be issued only one voucher.

Follow us on YouTube

Why You should choose holiday with us

 • Steady company from 1999
 • Extensive database of various accommodation facilities of all types
 • On-line shopping with more than 20 parameters for search
 • Detailed offer with information about the neighborhood
 • Unique search method via Google maps